TRZY PUNKTY W NIEGOWONICACH

To już dziesiąty kolejny mecz RKS-u bez porażki. Nasza drużyna w niedzielę wygrała na boisku w Niegowonicach z miejscową Łazowianką II Łazy 2:0 i awansowała na piąte miejsce w tabeli.

Spotkanie to śmiało można nazwać meczem niewykorzystanych szans, bo gdyby nasi zawodnicy wykorzystali wszystkie sytuacje strzeleckie, to wynik mógł być o wiele wyższy. Cieszymy się jednak z kolejnych trzech punktów. Pierwszą bramkę z rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką w polu karnym zawodnika gospodarzy zdobył Jakub Wites, drugą dodał Oskar Nocuń.

Łazowianka II Łazy - RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza 0:2 (0:0)
bramki: Wites 64-karny, Nocuń 78

Łazowianka: Małysa - Maślanka, Zieliński (65. Panek), Pierwocha, Gajewicz I, Stanisławek, Białek (65. Gajewicz), Kuźnicki, Sawicki, Góral, Pąpka, trener Grzegorz Kulawiak

RKS: Głąb - Basąg (49. Mól), Gałgus, Wites, Piątek, Dzikowski (85. Karaś), Nocuń, Granda, Balzam (85. Jawień), Staroń (82. Ruda), Pytel, trener Łukasz Szymański

żółte kartki: Sawicki, Maślanka, Sawicki, Maślanka - Piątek, Balzam

czerwone kartki: Sawicki (48, druga żółta), Maślanka (58, druga żółta), Stanisławek (63, zatrzymanie piłki ręką)

sędziowie: Michał Zając - Krzysztof Bąbik, Tomasz Skrzek (Sosnowiec)

Zapraszamy na kolejny mecz RKS-u. W najbliższą sobotę 13 maja o godz. 17 podejmować będziemy na sztucznym boisku przy ul. Konopnickiej 29 drużynę KS Wysoka. Wstęp wolny.