SĄ TRZY PUNKTY. RKS - UNIA II 2:0 (2:0)

Nasza drużyna udanie rozpoczęła sezon 2017/2018 w Patrick B-klasie pokonując w derbowym pojedynku pierwszej kolejki na własnym boisku Unię II Strzemieszyce 2:0. To pierwsza zwycięska inauguracja sezonu przez naszą drużynę od 2011 roku, kiedy to Zagłębiak rozgromił 5:1 ekipę Stradomia Częstochowa.

Mecz rozpoczął się od minuty ciszy upamiętniającej zmarłego przed kilkunastoma dniami Jerzego Konderaka, byłego gospodarza klubu.

Oba trafienia padły w pierwszej połowie meczu. W 15. minucie podyktowany po faulu rzut karny na bramkę zamienił Kuba Wites, dwadzieścia minut później piłkę w bramce umieścił Kamil Dzikowski. W drugiej połowie przed szansą podwyższenia wyniku stawali m.in. Rafał Lis i Krzysztof Pytel, a Dawidowi Książkowi nie udało się wykorzystać drugiego rzutu karnego i wynik nie uległ już zmianie. Cieszymy się jednak z trzech punktów, a nie z rozmiarów wygranej.

RKS: Sala - Piątek (87. Stanicki), Gałgus, Mól (80. Małysa), Granda, Książek, Wites, Balzam (86. Basąg), Dzikowski, Borowiecki (55. Lis), Pytel, rezerwa: Szymański, Ruda, Pieśluk

Unia: Pająk - Koziński, Albekier, Bajor (88. Kalferszt), Socha, Rakoczy, Adamczyk (70. Klemiński), Bagiński (46. Malinowicz), Dąbek (46. Fiuk), Sobieraj (46. Falewicz), Gzel (46. Szymański)

W kolejnym spotkaniu - w przyszłą sobotę 26 sierpnia - zagramy na wyjeździe z KS Wysoka. W kolejnym domowym spotkaniu rozgrywanym w środę 30 sierpnia zmierzymy się z Promieniem Strzemieszyce Małe.