RKS ZAGŁĘBIE ZNÓW W GRZE!!!

Równo po dwudziestu latach na piłkarskiej mapie regionu znów funkcjonuje uznana marka RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza. Jeden z najstarszych zagłębiowskich klubów został założony 7 lipca 1925 roku. Szybko stał się lepszy sportowo i popularniejszy wśród kibiców od istniejącego od 1909 roku Towarzystwa Sportowego Dąbrowa. RKS Zagłębie w okresie międzywojennym był czołowym klubem zagłębiowskiej A-klasy, a potem ligi okręgowej. W 1938 roku drużyna walczyła o awans do ekstraklasy, niestety bezskutecznie. Po wojnie udało się awansować na zaplecze ekstraklasy, ale tylko na jeden sezon.

RKS przez lata był klubem hutniczym działającym pod patronatem Huty Bankowej. W 1996 roku doszło do połączenia sił z górniczą Zagłębianką. W efekcie od 15 lipca 1997 roku działał KS Zagłębiak. Sportowo w ostatnich latach drużyna prezentowała się nie najgorzej, lecz zarządzanie klubem pozostawiało wiele do życzenia. Z powodu zadłużenia i zobowiązań, a także braku możliwości ich spłaty Zagłębiak został wycofany z rozgrywek ligi okręgowej. Gdy wydawało się, że to koniec 91-letniej tradycji klubu, garstka najwierniejszych zapaleńców podjęła decyzję o reaktywacji RKS-u od podstaw i zgłoszeniu go do B-klasy.

Dzisiaj gramy w sosnowieckiej "Serie B", nieraz płacimy jeszcze frycowe, czasem widać brak zgrania, ale RKS istnieje. Głównie dzięki zawodnikom, którzy zdecydowali się występować w jego barwach i społecznej pracy kilku osób. Na każdym z treningów obecnych jest ponad dwudziestu zawodników, a to frekwencja, której pozazdrościć mogą nam niektóre kluby z wyższych lig. Nie mówiąc już o superatmosferze panującej w drużynie. Budujemy formę sportową, ale też podwaliny organizacyjne tak, by RKS mógł za kilka lat grać wyżej niż w B-klasie. Jeżeli chcecie pomóc w odbudowie tradycji i marki tego klubu, prosimy o kontakt. Każda para rąk do pracy jest mile widziana, a każda złotówka wpłacona na nasze konto nie zostanie zmarnowana.

Zapraszamy wszystkich na mecze naszego klubu!!! Na zawsze RKS!!!