KS WYSOKA - RKS ZAGŁĘBIE 3:3 (2:1)

Z jednym, pierwszym wyjazdowym, punktem powraca drużyna RKS-u z Wysokiej. Mecz z miejscowym KS-em zakończył się remisem 3:3, chociaż jeszcze na cztery minuty przed końcem prowadziliśmy 3:2.

Nasza drużyna gościła na boisku w Wysokiej po jedenastoletniej przerwie. Rozpoczęliśmy dobrze i przeważaliśmy, a mimo to po pierwszej połowie z prowadzenia cieszyli się gospodarze, chociaż nie oddali nawet strzału na bramkę. Dlaczego? Wszystko za sprawą dwóch rzutów karnych podyktowanych dla Wysokiej. Pierwszy nie budził wątpliwości, drugi, naszym zdaniem, został podyktowany niesłusznie. W 29. minucie prowadzenie dla gospodarzy zdobył Artur Wnuk, ale już pięć minut później do wyrównania doprowadził debiutujący w zespole niespełna 17-letni Oskar Nocuń. Niestety, cztery minuty później po drugim karnym 2:1 prowadziła Wysoka.

RKS nie poddawał się i odrobił straty. Dwa kolejne gole - w 62. i 73. minucie zdobył znów Oskar Nocuń i prowadziliśmy 3:2 grając dodatkowo od 73. minuty z przewagą jednego zawodnika. Byliśmy bliscy odniesienia drugiego zwycięstwa, ale niestety w 86. minucie w zamieszaniu pod naszą bramką po uderzeniu Roberta Kowalskiego piłka przekroczyła ligę bramkową, a to oznaczało remis. Do końca meczu nie udało się już odrobić strat, chociaż zaledwie dwie doliczone minuty mogą budzić wątpliwości. Dodać trzeba, że od 88. minuty Wysoka grała w dziewiątkę po drugiej czerwonej kartce dla zawodnika, który uderzył łokciem jednego z naszych graczy.

Wysoka - RKS Zagłębie 3:3 (2:1)
Artur Wnuk 29-karny, 38-karny, Robert Kowalski 86 - Oskar Nocuń 34, 62, 73

Wysoka: Białas - Wilk Ż, Gajewski C, Kiszczyński, Wnuk Ż, Mądrzejewski (46. Jarosz), Bereda, Ciechacki ŻŻ->C, Kowalski, Duma, Skupiewski (75. Skupiewski), trener Zdzisław Stanek
RKS Zagłębie: Głąb - Rad, Kurczek (81. Podlasek Ż), Donek, Mól, Tymiński, Granda, Balzam, Borowiecki (30. Dzikowski), Nocuń, Dziura Ż, trener Łukasz Szymański

Sędziowie: Zbigniew Chudy - Mariusz Kusak, Janusz Kopeć (podokręg Sosnowiec)

W przyszłą sobotę 15 października zapraszamy na stadion przy ul. Konopnickiej 29 na mecz z Iskrą Psary. Początek o godzinie 15. Wstęp wolny.