RKS GRA SPARINGI I ODLICZA DNI DO LIGI

Drużyna RKS-u, która po rundzie jesiennej zajmuje w tabeli sosnowieckiej B-klasy drugie miejsce, przygotowania do rozgrywek rundy wiosennej rozpoczęła w połowie stycznia. Zajęcia odbywają się w zwykłych terminach dwa razy w tygodniu na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Konopnickiej 29. Korzystamy także z pomocy trenera przygotowania motorycznego Mateusza Otolińskiego z JavaFit.

Nikt z zawodników drużyny trenerów Przemysława Dziury i Krzysztofa Dudy nie zgłosił chęci odejścia z drużyny, chociaż w porównaniu z sierpniem minionego roku kilkoro zawodników zawiesiło treningi jeszcze jesienią.

W treningach i sparingach bierze udział kilku zawodników testowanych. Członkowie zarządu klubu rozmawiają ze swoimi odpowiednikami z innych drużyn na temat ich przejścia do RKS-u. Liczymy, że część tych rozmów zakończy się w najbliższych dniach.

Z siedmiu zaplanowanych dotychczas sparingów udało się rozegrać sześć. Jeden - z GKS-em II Katowice - nie odbył się z uwagi na problemy kadrowe drużyny przeciwnej. W pozostałych zanotowaliśmy trzy zwycięstwa, remis i dwie porażki.

Wyniki:
RKS Zagłębie - KP Sarnów 1:8 (bramka: Sobieraj)
RKS Zagłębie - UKS Sławków 9:0 (bramki: Sobierajski 3, Dziura 2, Sobieraj, Lis, testowany, samobójcza)
RKS Zagłębie - KS Preczów 9:3 (bramki: Lis 3, Kozieł 2, Miś 2, Nocuń 1, Broszczyk 1)
RKS Zagłębie - Przemsza Okradzionów 2:3 (bramki: Lis, Miś)
RKS Zagłębie - Laskowianka Laski 6:1 (bramki: Miś 2, testowany 2, Lis, Sobierajski)
RKS Zagłębie - Iskra Psary 2:2 (bramki: Lis, Piasczyński)

Do rozegrania pozostały jeszcze dwa sparingi. 9 marca zagramy z Górnikiem Siersza, z kolei najprawdopodobniej 16 marca z Górnikiem Sosnowiec. W weekend 23-24 marca drużyna będzie miała wolne, a w niedzielę 31 marca rozegramy pierwsze ligowe spotkanie z naszym sąsiadem z tabeli - Strażakiem Nowa Wieś. Już dzisiaj serdecznie na nie wszystkich zapraszamy!