ORLIKI I ŻAKI PRZYGOTOWUJĄ SIĘ DO LIGI

Swoje piłkarskie umiejętności cały czas ćwiczą cały czas dwie grupy młodzieżowe - orliki młodsze i żaki - które już za kilka tygodni rozpoczną w swoich rozgrywkach grę o punkty. Nabór odbywa się przez cały czas w ramach trwającego od października projektu "Młody RKS".

Grupa orlików młodszych, w której grają młodzi zawodnicy z roczników 2009-2010 rywalizować będzie z takimi zespołami jak Warta Zawiercie, MUKP II Dąbrowa Górnicza, MUKP III Dąbrowa Górnicza, Górnik Jaworzno, KS Mydlice, Zew II Sosnowiec, FA Zawiercie, Zagłębiak Tucznawa, MUKP I Dąbrowa Górnicza i Akademia Sportu Wojkowice. Rozgrywki odbywać się będą zwykłym systemem ligowym "każdy z każdym". Terminarza rozgrywek na razie nie znamy. Ma się pojawić po 11 marca, kiedy to podokręg Sosnowiec organizuje przedrozgrywkowe spotkanie z klubami uczestniczącymi w rozgrywkach młodzieżowych.

Nieco inaczej odbywają się rozgrywki ligi żaków, w której rywalizują zawodnicy z roczników 2011-2013. Obowiązuje tutaj system turniejowy. Najpierw trzydzieści zgłoszonych drużyn podzielono na sześć grup po pięć drużyn. My trafiliśmy do grupy D, w której oprócz RKS-u są także Akademia 2012 I Jaworzno, FA II Zawiercie, Przemsza Okradzionów i Czarni II Sosnowiec. Każda z pięciu drużyn zorganizuje na swoim terenie turniej, podczas którego wszystkie zespoły zagrają z każdy z każdym, a końcową tabelę grupy ustali się poprzez dodanie do siebie wyników wszystkich turniejów. W drugiej fazie rozgrywek ligi żaków na podobnej turniejowej zasadzie spotkają się ze sobą drużyny, które zajmą w grupach pierwsze, drugie, trzecie itd. miejsca - pierwsze z pierwszymi, drugie z drugimi itp.

Treningi młodych zawodników odbywają się jeszcze do połowy marca w SP 7 w centrum Dąbrowy Górniczej, ale już również na boisku przy ul. Konopnickiej 29. Szczegółowe informacje można uzyskać u trenera koordynatora Krzysztofa Dudy pod numerem telefonu 509 050 238 lub poprzez Facebooka: Młody RKS. Szkółka piłkarska dla dzieci

Zajęcia są bezpłatne. Prosimy jedynie rodziców o wpłatę symbolicznej darowizny na rzecz klubu. Zapraszamy do RKS-u!!!