ZWYCIĘSTWO Z PRECZOWEM!!!

Piłkarze RKS Zagłębie udanie zakończyli w sobotę rundę jesiennej pokonując na własnym boisku zespół wicelidera tabeli - KS Preczów 3:2.

Nasza drużyna dość szybko wypracowała sobie dwubramkowe prowadzenie. Najpierw w 10. minucie bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Jakub Wites, dokładnie minutę później bramkarza gości pokonał Kamil Dzikowski. Ten sam zawodnik już w drugiej połowie podwyższył na 3:0. Dwie minuty później z gola cieszyli się goście, kiedy to rzut karny na bramkę zamienił Krystian Kozak. W doliczonym czasie gry drugiego gola dla Preczowa strzelił Rafał Malik, ale niedługo potem sędzia zakończył mecz i trzy punkty zostały w Dąbrowie. W międzyczasie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył gracz Preczowa Arkadiusz Pilszczek.

RKS Zagłębie - Preczów 3:2 (2:0)
Wites 10, Dzikowski 11, 79 - Kozak 81 (karny), Malik 90+2
RKS: Głąb - Kurczek, Donek, Gałuszka, Mól, Dzikowski (87. Borowiecki), Granda, Wites, Balzam (83. Ruda), Nocuń (90.+2 Karaś), Tymiński (70. Dziura), trener Łukasz Szymański
Preczów: Polak - Pilszczek, Sosnowski, Sikora, Świeczka, Zbruk, Jankowski, Łukowicz, Kozak, Malik, Gimzia, trener Jacek Bobrowicz

Żółte kartki: Wites - Sosnowski, Świeczka, Kozak, Pilszczek (dwie)
Czerwona kartka: Pilszczek (90.+2, druga żółta)

Sędziowie: Zbigniew Chudy - Krzysztof Bąbik, Andrzej Skrobisz

Kończymy rundę, ale w przyszłą sobotę na godz. 12 zapraszamy wszystkich kibiców jeszcze na sparing z oldbojami RKS-u.