WYJAZD ZALICZONY, PŁOMIEŃ UGASZONY

W trzeciej kolejce rozgrywek Patrick B-klasy drużyna RKS-u gościła na boisku w Niegowonicach, gdzie zmierzyliśmy się z zespołem LUKS Płomień Niegowoniczki 2018. To jeden z naszych przedsezonowych sparingpartnerów. Mecz towarzyski z Płomieniem zakończył się naszą wygraną aż 15:1, ale zdawaliśmy sobie sprawę, że mecz ligowy będzie już zupełnie inny.

Trener Przemysław Dziura zdecydował się na zmiany w składzie. Mecz na ławce rezerwowych rozpoczęli m.in. Patryk Flak, Damian Sobieraj, Michał Gałgus czy Sergiusz Broszczyk. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem RKS-u 1:0. Bramkę z rzutu karnego zdobył Kacper Sobierajski. Również drużynie miejscowych zdarzyło się zagrozić naszej bramce, jednak Bartek Marcinkowski zachował czyste konto.

Po zmianie stron na boisku sukcesywnie zaczęli się pojawiać zawodnicy, którzy rozpoczęli mecz na ławce. Na podwyższenie wyniku trzeba było czekać do 56. minuty, kiedy to, tym razem z wolnego, do bramki rywali trafił ponownie Kacper Sobierajski. Na 3:0 w 67. minucie podwyższa wprowadzony na boisko ledwie dwie minuty wcześniej Damian Sobieraj. Kolejne dwie bramki to z kolei trafienia Patryka Flaka, dla którego były to debiutanckie bramki w naszej ekipie. Wynik ustalają Łukasz Balzam, który w 81. minucie meczu wykorzystuje karnego i Sergiusz Broszczyk, który minutę później umieszcza piłkę w bramce. W końcówce meczu mogliśmy zdobyć jeszcze kilka bramek, ale cieszymy się z wygranej 7:0.

Skład RKS-u: Marcinkowski - Pałka (45. Miś), Janas, Burzawa, Socha, Balzam, Borowiecki (70. Podlasek), Piaszczyński (45. Flak), Sobierajski (65. Sobieraj), Wróbel (75. Gałgus), Nocuń (59. Broszczyk)

sędzia: Paweł Kamiński (KS Sosnowiec)

W kolejnym spotkaniu zmierzymy się na własnym boisku z UKS-em Sławków. Początek meczu w niedzielę 23 września o godz. 16.