WYGRANA Z WŁODOWICAMI

W ósmym spotkaniu Patrick B-klasy drużyna RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza pokonała na własnym obiekcie ostatnią w tabeli Olimpię Włodowice 6:1. Dodajmy, że trenerem rywali jest Andrzej Lenartowicz prowadzący w przeszłości RKS, jeszcze w czasach przed Zagłębiakiem.

Mecz dla naszej drużyny rozpoczął się dość pechowo, bo po błędach to goście zdobyli gola. Piłkę do naszej bramki skierował Maciej Kot. Podziałało to jednak na naszych zawodników jak przysłowiowa płachta na byka i już niebawem to my wysoko prowadziliśmy. W odstępie trzech minut zdobyliśmy trzy bramki. Ich autorami byli kolejno Michał Granda, Kamil Dzikowski i Marcin Borowiecki. Niebawem było już 5:1 po dwóch golach Kuby Witesa, który najpierw wykorzystał karnego, a po niecałych sześćdziesięciu sekundach po raz drugi umieścił piłkę w bramce gości. Ten sam zawodnik w 89. minucie skompletował hat-tricka ustalając tym samym wynik meczu na 6:1 dla RKS-u.

RKS: Sala - Gałgus, Mól, Piątek, Książek (73. Ruda), Granda (50. Kowalski), Wites, Balzam, Dzikowski (59. Sobieraj), Borowiecki, Lis (68. Małysa)

Olimpia: Łukasik - Cierpiński, Wnuk, Wydrych, Pałka, Fiuto, Okraska, Kot, Baran, Wydrych, Bąk (66. Migdał)

Sędzia: Daniel Chmurzyński (Sosnowiec)

W kolejnym spotkaniu zmierzymy się ze Strażakiem Nowa Wieś. Mecz zostanie rozegrany na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Konopnickiej 29, ponieważ drużyna Strażaka z racji remontu boiska w rundzie jesiennej wszystkie spotkania rozgrywa na wyjeździe. Początek w przyszłą sobotę 7 października o godz. 15.30.