WYGRANA Z GIEBŁEM!!! CO ZA MECZ!!!

Ci kibice, którzy po zdobyciu trzeciej bramki przez KS Giebło w sobotnim meczu z RKS-em udali się do domu mają czego żałować. Chociaż przegrywaliśmy najpierw 0:2, a potem 1:3, to ostatecznie podnieśliśmy się i pokonaliśmy rywali 4:3.

Spotkanie RKS-u z KS Giebło było meczem dwóch zespołów, które w rundzie wiosennej jeszcze nie przegrały. Stawką było więc przodownictwo w tabeli wiosny. Chociaż już w pierwszej połowie mieliśmy swoje sytuacje, to nie udało się zdobyć gola. Strzelili za to rywale. W 20. minucie Denisa Dyrdę pokonał grający prezes Giebła Adam Głąb, sześć minut później było już 2:0, gdy piłkę do bramki skierował Damian Koziński. Przed przerwą straty udało nam się odrobić dzięki bramce Roberta Staronia z 33. minuty spotkania.

Po zmianie stron kolejnego gola dla Giebła zdobył Adam Głąb, ale wcale nie oznaczało to ustalenia zwycięzcy tego meczu. W 73. minucie w polu karnym nieprzepisowo zatrzymany przez obrońcę został Kamil Dzikowski i sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Kuba Wites. Ten sam zawodnik pięć minut później w swoim stylu przymierzył z rzutu wolnego i było 3:3. Na remisie RKS nie zamierzał jednak poprzestać. Wynik spotkania na 4:3 dla RKS-u ustalił w 90. minucie Krzysztof Pytel. Brawo drużyna!!!

RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza - KS Giebło 4:3 (1:2)

4:3 Pytel 90

RKS: Dyrda - Mól, Gałgus, Wites, Piątek, Granda, Balzam, Staroń (90.+2 Karaś), Nocuń, Dzikowski, Pytel
Giebło: Stasiak - P.Głąb, Mikoda, Biały, D.Matusiak, Turlej (55. Bartos), Stolarczyk, Szymusik (67. Kula), A.Matusiak, A.Głąb

żółte kartki: Staroń, Wites, Balzam, Pytel - Biały, Szymusik, Stolarczyk

Sędziowie: Rafał Przystaś - Sebastian Żmuda, Marek Skowroński (KS Sosnowiec)

Zapraszamy kibiców na derbowy mecz z Zagłębiakiem Tucznawa, który zostanie rozegrany w sobotę 29 kwietnia o godz. 17!!!