REMIS NA OSTROWACH

Drużyna RKS-u straciła w sobotę pierwsze punkty w tym sezonie, nadal jednak pozostaje w Patrick B-klasie drużyną niepokonaną. Nasz zespół, przetrzebiony kontuzjami i chorobami, zremisował na boisku w Sosnowcu-Ostrowach Górniczych z Zewem Kazimierz 1:1.

Prowadzenie dla RKS-u zdobył już w 6. minucie spotkania Marcin Borowiecki. W pierwszej połowie, w której nasza drużyna dominowała, było jeszcze kilka okazji na gola, ale piłka do bramki już nie wpadła. W drugiej dobrze spisującego się zastępującego w bramce nominalnego golkipera Mateusza Piątka rywale pokonali tylko raz. W 64. minucie gola dla Zewu strzelił Patryk Lawędzki. Więcej bramek już nie padło i mecz zakończył się remisem. Dodać trzeba, że całe spotkanie toczyło się nie niezwykle grząskiej po ostatnich opadach murawie. W niektórych miejscach na boisku po prostu stała woda.

Skład: Piątek - Wites, Gałgus, Mól, Książek, Granda, Balzam, Lis, Borowiecki, Pieśluk (68. Pałka), Sobieraj (77. Szymański)

Żółte kartki: Gałgus, Mól, Balzam

Sędziowie: Rafał Przystaś - Marek Skowroński, Andrzej Skrobisz (Sosnowiec)

W kolejnym spotkaniu zagramy na RKS-ie z Olimpią Włodowice. Początek meczu w sobotę 30 września o godz. 16. Zapraszamy!