NA URODZINY TRENERA POKONALI LIDERA

W szóstej serii gier sosnowieckiej Serie B rywalem RKS-u był niepokonany dotąd lider tabeli, czyli Zagłębiak Tucznawa. Nasz zespół do starcia z tucznawianami przystępował po słabym przegranym spotkaniem z Promieniem.

Jako pierwsi gola zdobyli goście, którzy od 15. minuty prowadzili po strzale Kacpra Zarody, dziesięć minut później RKS wyrównał jednak za sprawą Rafała Lisa. Na przerwę nasza drużyna schodziła jednak z prowadzeniem, bo tuż przed końcem pierwszej połowy piłkę w bramce Tucznawy umieścił Marcin Kozieł.

W drugiej połowie Zagłębiak doprowadził do wyrównania. Drugiego gola zdobył Kacper Zaroda, ale cztery minuty później nasz zespół wyszedł na prowadzenie dzięki bramce Łukasza Balzama. Kropkę nad i w końcowych minutach meczu postawił Marcin Kozieł, który ustalił wynik spotkania na 4:2 dla RKS-u. Wygrana była świetnym prezentem dla naszego trenera Przemysława Dziury, który dzień wcześniej obchodził urodziny.

W kolejnym spotkaniu rywalem RKS-u będzie Gmina II Psary.