ZADOWOLONĄ MINĘ DRUŻYNA MA, BO POKONANA PSARSKA GMINA II

W siódmej kolejce sosnowieckiej B-klasy rywalem RKS-u był rezerwowy zespół Klubu Sportowego Gminy Psary. Ponieważ boisko w Górze Siewierskiej zostało zniszczone przez dziki, mecz odbywał się na boisku w Dąbiu, gdzie nasza pierwsza drużyna gościła po raz pierwszy. Raz tylko była tam nasza rezerwa, która w sezonie 2005/2006 wygrała z ówczesnym Orłem 5:3. Podobnym rezultatem zakończyło się niedzielne spotkanie, ale po kolei.

Mecz dla naszej drużyny rozpoczął się dobrze, aczkolwiek nieskutecznie. Dopiero w 27. minucie RKS objął prowadzenie za sprawą Oskara Nocunia, który celnie główkował do bramki gospodarzy. Dziesięć minut później drugiego gola zdobył nasz kapitan Artur Piaszczyński i z takim właśnie dwubramkowym prowadzeniem schodziliśmy na przerwę.

Po zmianie stron popularny "Dzidek" w 61. minucie podwyższył na 3:0, ale cztery minuty później miejscowi zmniejszyli rozmiary porażki na 1:3. Dwie ostatnie bramki padły już w doliczonym czasie gry. Najpierw gola zdobyła Gmina, a potem wynik spotkania na 4:2 dla RKS-u ustalił Kacper Sobierajski, a po jego bramce usłyszeliśmy końcowy gwizdek sędziego i mogliśmy cieszyć się z trzech punktów, czym drużyna zrobiła kolejny prezent dla trenera. W niedzielę obchodziliśmy bowiem Dzień Edukacji Narodowej :)

RKS: Marcinkowski (90. Dziura) - Podlasek (83. Niewiadomski), Piątek (88. Raczyński), Burzawa, Socha, Balzam, Lis (60. Olszewski), Piaszczyński, Sobieraj (45. Sobierajski), Kozieł (45. Wróbel), Nocuń (45. Miś), trener Przemysław Dziura.

Kolejne spotkanie również zagramy na wyjeździe. Naszym rywalem będzie Jedność Strzyżowice. Początek meczu w sobotę o godzinie 15 na obiekcie w Strzyżowicach.