NA TRZY PUNKTY MIELI CHCICĘ, POKONALI WIĘC MYDLICE

Aż dziewięć bramek padło łącznie w niedzielnym meczu B-klasy z KS Mydlice. To prawie tyle ile we wszystkich poprzednich meczach RKS-u z tą drużyną. Wynik jest sprzyjający dla nas, bo wygrywamy aż 7:2!!!

Prowadzenie dla RKS-u już w 12. minucie meczu zdobył Kacper Sobierajski, dwie minuty później na 2:0 podwyższył Arek Niewiadomski. To jego pierwszy gol w RKS-ie, więc gratulujemy! W 22. minucie w polu karnym faulowany był Łukasz Balzam, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na bramkę zamienił Kacper Sobierajski i było 3:0 dla RKS-u. Taki wynik utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron Mydlice odpowiedziały golem Bartłomieja Milika i było 3:1 dla RKS-u. Nasza drużyna momentalnie niemalże odpowiedziała golem Oskara Nocunia i wynik zmienił się na 4:1. Na 5:1 w 60. minucie spotkania podwyższył nasz kapitan Artur Piaszczyński. Osiem minut później piłkę w bramce RKS-u umieścił nasz były zawodnik Kamil Dzikowski, ale ostatnie słowo należało do RKS-u. Gole Damiana Sobieraja z 70. minuty i Sergiusza Broszczyka z 75. minuty ustaliły wynik spotkania na 7:2 dla Zagłębia, chociaż mieliśmy jeszcze przynajmniej dwie okazje na zdobycie dodatkowych bramek. Cieszymy się jednak z trzech punktów, bo to jest najważniejsze!

RKS: Marcinkowski - Niewiadomski, Piątek, Flak, Socha, Balzam, Nocuń, Piaszczyński (76. Miś), Sobierajski (65. Sobieraj), Kozieł (71. Wróbel), Broszczyk (84. Burzawa), rezerwa: Dziura, Janas, Borowiecki, trener Przemysław Dziura

żółta kartka: Kozieł

sędziowie: Paweł Jurga - Artur Grzelec, Andrzej Skrobisz (KS Sosnowiec)

W kolejnym spotkaniu zagramy na wyjeździe z Płomieniem Niegowoniczki. Mecz odbędzie się w przyszłą niedzielę 16 września w Niegowonicach. Na mecz u siebie zapraszamy w niedzielę 23 września, kiedy to naszym rywalem będzie UKS Sławków.