MŁODY RKS ZACZYNA GRĘ O PUNKTY

Nie tylko pierwsza drużyna RKS-u w najbliższy weekend będzie walczyła o punkty. Grę w oficjalnych spotkaniach ze swoimi rówieśnikami rozpoczynają nasi mali zawodnicy z grup orlików i żaków. W ich wieku piłka powinna być zabawą, ale z drugiej strony udział w treningach i meczach to nauka punktualności, przebywania w grupie i innych zachowań, które przydadzą im się w kolejnych latach. Oczywiście, ważne jest też to, że biegają na boisko budując swoją kondycję, a nie marnują czasu przy komputerach i telewizorach.

Nasze maluchy treningi rozpoczęły w październiku 2018 roku. Niektórzy mali przyjaciele są z nami już od tego czasu, inni dołączyli nieco później, jeszcze inni całkiem niedawno. Ale wszyscy przychodzą na trening z doskonałymi humorami i są też bardzo zadowoleni po zakończonych zajęciach, chociaż mają niedosyt, że za szybko się kończą. W ten weekend czeka ich już trochę inna gra, pierwsza gra o punkty.

Drużyna orlików w premierowym spotkaniu zagra na wyjeździe z Akademią 2012 Jaworzno. Mecz rozpocznie się w sobotę o godz. 11 na orliku przy ul. Ławczanej w jaworznickiej dzielnicy Podłęże.

Dzień później, również w Jaworznie, ale na sztucznym boisku przy stadionie Victorii, na pierwszym z cyklu turniejów w swojej grupie zameldują się nasze żaki.

Przypominamy, że treningi orlików i żaków odbywają się we wtorki i czwartki o godz. 18.30 na boisku przy ul. Konopnickiej 29. Cały czas zapraszamy nowych zawodników. Szczegóły można uzyskać u trenera-koordynatora Krzysztofa Dudy pod numerem telefonu 509 050 238.