INAUGURACJA A-KLASY Z TRZEMA PUNKTAMI!

Sporo działo się u nas w przerwie letniej. Najgorsza była niepewność, która towarzyszyła nam przez te kilka tygodni. Bo chociaż docierały do nas pewne plotki o tym, jak potoczyć się może kwestia przesunięć drużyn między ligami, to wciąż brakowało oficjalnego potwierdzenia. Dość powiedzieć, że chociaż ostatni mecz zagraliśmy 9 czerwca, to dopiero 29 lipca dowiedzieliśmy się, że zagramy w upragnionej A-klasie. To wpłynęło na nasze przygotowania do nowego sezonu, jednak nowej ligi się nie boimy i w bojowych nastrojach przystąpiliśmy do pierwszego meczu.

Naszym rywalem była ekipa Skalniaka Kroczyce, która w poprzednich rozgrywkach A-klasy zajęła wysokie piąte miejsce. Ze Skalniakiem nasza pierwsza drużyna mierzyła się pierwszy raz w historii, wcześniej kilka razy grała z nim tylko nasza rezerwa. W ekipie z Kroczyc zagrało też dwóch naszych dawnych zawodników: Dawid Czubala i Dominik Zdeb. U nas mecz ze Skalniakiem był debiutem nowego trenera Krzysztofa Tumidajewicza.

Spotkanie odbywało się na głównej płycie obiektu przy ul. Konopnickiej 29, na której zagramy wszystkie albo prawie wszystkie mecze sezonu. Zawodników obu drużyn na mecz wyprowadziły dzieci z naszych drużyn młodzieżowych. Worek z bramkami w nowym sezonie rozwiązał Artur Piaszczyński w 25. minucie pokonując bramkarza gości Wojciecha Dziurę (jak twierdzi nasz zawodnik Przemek Dziura, nie jest to jego krewny). Wynik ustalony został na początku drugiej połowie. Po faulu na naszym zawodniku rzut karny na bramkę zamienił w 47. minucie Łukasz Balzam, który bramką tą uczcił swój 70. wystep w barwach RKS-u. Więcej bramek nie udało się zdobyć. Warto podkreślić, że znaczny wpływ na końcowy wynik miał nasz bramkarz Przemek Szlawski, który tego dnia miał zdecydowanie swój dzień i znacząco przyczynił się zdobycia trzech punktów. Mecz kończyliśmy z przewagą jednego zawodnika, bo jeden z graczy Skalniaka zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Obawialiśmy się naszego debiutu w A-klasie, tymczasem po pierwszej kolejce jesteśmy jedyną drużyną, która nie straciła żadnej bramki! Za tydzień zmierzymy się z drużyną SKS-u Łagisza. Początek w sobotę 24 sierpnia o godz. 17 na boisku RKS-u Grodziec.

RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza - LKS Skalniak Kroczyce 2:0 (1:0)
Bramki: Artur Piaszczyński 25, Łukasz Balzam 47-karny

RKS: Szlawski - Niewiadomski, Gałgus, Książek, Piątek, Balzam, Piaszczyński (60. Skrzypiec), Miś (88. Pniak), Niechciał, Raczyński (73. Burzawa), Sobierajski, trener Tumidajewicz, rezerwa: Marcinkowski, Tarasek, Flak, Dziura
Skalniak: Dziura - Sławiec, Sierek, Czubala, Kamiński, Toroń, Zdeb (75. Grajdek), Mastalerz, Wasik (60. Bojanek), Czajka, Gajda, trener Wolny, rezerwa: Górka, Kurek, Cupiał