DZIĘKI GOLOM TA WYGRANA DZIDKA, LISA I DAMIANA

Nasza drużyna udanie rozpoczęła rozgrywki rundy wiosennej w sosnowieckiej B-klasie. W meczu z gatunku tych o przysłowiowe sześć punktów RKS wygrał 3:0 ze Strażakiem Nowa Wieś i umocnił się na pozycji wicelidera tabeli. Udanie zadebiutowały również nasze nowe stroje z koszulkami w biało-czerwone pasy, które zostały zakupione w przerwie zimowej.

Mecz rozpoczął się trochę sennie, jednak wraz z upływem czasu nasza drużyna zaczęła się rozkręcać. Około 30. minuty mogło być 1:0 dla nas, jednak bramkarz Strażaka obronił strzał Rafała Lisa. Niedługo potem jednak padła bramka dla nas. Podawał Patryk Miś, a futbolówkę w bramce umieścił Artur Piaszczyński. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Na początku drugiej odsłony byliśmy przez chwilę w tzw. dalekiej podróży, gdy przez dłuższy moment gra toczyła się bezpośrednio przy naszej bramce. Najpierw Bartek Marcinkowski wybronił zmierzające pod poprzeczkę uderzenie zawodnika Strażaka, niedługo potem piłka uderzyła w poprzeczkę. Ale niedługo potem padły dwie kolejki bramki, które, jak się okazało, ustawiły wynik spotkania. Najpierw podanie Artura Piaszczyńskiego na bramkę zamienił Rafał Lis, a kilka minut później podanie popularnego "Dzidka" powędrowało pod nogi Damiana Sobieraja, który strzelił trzecią bramkę. Później mieliśmy jeszcze kilka szans na gole, których nie udało się wykorzystać. Najważniejsze jest jednak, że udało się zdobyć trzy punkty.

RKS: Marcinkowski - Niewiadomski, Płatek, Gałgus, Garbowski, Flak (85. Socha), Piaszczyński (75. Książek), Lis, Nocuń, Miś (65. Broszczyk), Sobieraj (70. Sobierajski), trener Dziura, rezerwa Krężel, Wróbel, Balzam

Strażak: Sowa - Latos, Kocot, Gwóźdź, Swoboda, Krzykawski, K. Klimczyk, Banaś, Trefoń (75. Pietryga), G. Klimczyk (46. Małota), Bryś (35. Gryta), trener Nowacki

żółte kartki: Gałgus, Miś (RKS) - Kocot, Swoboda, Krzykawski (Strażak)

sędziowie: Marcin Kwiecień - Artur Grzelec, Michał Pawliczak (KS Sosnowiec)

W kolejnym spotkaniu zagramy w niedzielę 7 kwietnia o godz. 17 z KS Mydlice (formalnie jako goście). Jako gospodarze 14 kwietnia podejmować będziemy ekipę Płomienia Niegowonice.