DO PRZODU POŁOWA, LECZ GÓRĄ WIEŚ NOWA

Za nami inauguracyjna kolejka sezonu 2018/2019 w Patrick B-klasie. Nasza drużyna w wyjazdowym meczu ze Strażakiem Nowa Wieś trzykrotnie obejmowała prowadzenie, ale ostatecznie wróciła do Dąbrowy Górniczej bez punktów.

Nasza drużyna w przerwie letnie została wzmocniona i uzupełniona. Dość powiedzieć, że w wyjściowej jedenastce zagrało tylko czterech zawodników, którzy występowali w RKS-ie w rundzie wiosennej, a w całej osiemnastosobowej kadrze meczowej było ich dziewięciu, czyli połowa.

Pierwsi do bramki trafili nasi piłkarze. W 18. minucie prowadzenie dla Zagłębia uzyskał powracający do klubu po kilku latach przerwy Marcin Kozieł. W 35. minucie wyrównał Tomasz Gryta, ale do przerwy to RKS prowadził 2:1 po golu Damiana Sobieraja. Strzelanie w drugiej połowie rozpoczęło się od strzału nie do obrony Dawida Skupnia i było 2:2. Nasza drużyna po raz kolejny wyszła jednak na prowadzenie po tym, jak w 60 minucie meczu rzut karny podyktowany po faulu na Marcinie Koziele zamienił na bramkę Patryk Miś. Strażak jednak po raz trzeci zdołał wyrównać. Tym razem za sprawą Marcina Kocota. Potem gospodarze trafiali jeszcze dwa razy. Najpierw  72. minucie Dariusz Trefoń, a potem w 88. minucie Kasper Klimczyk. Przy tej drugiej bramce graliśmy już w dziesiątkę po czerwonej kartce z 82. minuty dla Rafała Lisa za niesportowe zachowanie. Wracamy bez punktów, chociaż żal jest niewykorzystanych sytuacji z pierwszej i drugiej połowy, bo wtedy mecz mógłby się ułożyć inaczej. Teraz punktów będziemy szukać w domowym spotkaniu z KS Mydlice.

RKS wystąpił w składzie: Bartosz Marcinkowski - Arkadiusz Niewiadomski (45. Marcin Borowiecki), Patryk Janas (57. Łukasz Niechciał), Michał Gałgus, Karol Socha, Łukasz Balzam (45. Rafał Lis), Patryk Miś, Marcin Kozieł, Damian Sobieraj (72. Kacper Sobierajski), Artur Piaszczyński (80. Cezary Wróbel), Sergiusz Broszczyk, trener Przemysław Dziura
rezerwa: Przemysław Dziura, Mateusz Burzawa

żółte kartki: Kozieł, Sobierajski