CZAS NA MECZ Z KS MYDLICE

To już dziesiąta kolejka rozgrywek sosnowieckiej Serie B. Tym razem rywalem RKS-u Zagłębie będzie korzystająca zazwyczaj z tego samego boiska drużyna KS Mydlice. To nasza drużyna będzie jednak gospodarzem sobotniego spotkania.

Po meczach rozgrywanych w ubiegłym tygodniu w czołówce tabeli zaszły zmiany. RKS rozgromił na własnym boisku Strażaka Nowa Wieś aż 8:0, z kolei ekipa Mydlic na sztucznym boisku w Strzemieszycach przegrała 0:3 z drużyną z Wysokiej. RKS Zagłębie jest wiceliderem tabeli, ale ma tyle samo punktów, co liderujący KS Preczów, który stracił ostatnio pierwsze punkty remisując na wyjeździe z Łazowianką II. Mydlice z trzema punktami na koncie są za to na przedostatnim 15. miejscu i wyprzedzają jedynie JSP Wartę Zawiercie, która jeszcze nie wygrała.

Mecze RKS-u z Mydlicami z ubiegłego sezonu cieszyły się sporym zainteresowaniem kibiców. W rundzie jesiennej przegraliśmy na głównej płycie RKS-u 0:1, chociaż kto wie, jak potoczyłoby się to spotkanie gdyby nie dwa niewykorzystane rzuty karne. W rewanżu - rozgrywanym już na sztucznym boisku - Mydlice również prowadziły jedną bramką, jednak dwa trafienia naszego kapitana Michała Grandy z końcówki spotkania dały RKS-owi trzy punkty.

Kolejne spotkanie obu drużyn już w sobotę 14 października o godz. 15 na boisku ze sztuczną nawierzchnią na obiekcie przy ul. Konopnickiej 29. Wstęp wolny. Zapraszamy!